Yerel Bir Emlakçı İle Çalışmak İçin En İyi Nedenler

Ev alıcıları ve satıcıları kendileri için daha geniş seçeneklere sahipken, hiçbir şey deneyimli bir yerel emlakçının yerini almaz. Geleneksel emlakçı modelinin hızlı bir değişim zamanına girdiğine şüphe yok, ancak emlakçılar hala ev satın alma işleminin önemli bir bölümünde yer alıyor. Bir ev satın almak ya da satmak karmaşık bir süreçtir ve size rehberlik edecek doğru kişiye sahip değilseniz, tehlikede olan çok şey vardır.

Yerel bir emlakçı ev almak istediğiniz bölgede aktif olarak rol oynar ve bu nedenle birçok avantajı bulunur. Yerel bir emlakçıyı tercih etmenizin önemini aşağıdaki nedenlerden anlayabilirsiniz:

Bölgeyi Biliyorlar

Yerel emlakçılar sadece bir ev satmıyorlar, mahalleyi, yerel okulları, parkurları ve ilgi çekici yerleri satıyorlar. Göl kıyısında bir mülk arayan bir bisiklet tutkunuysanız, yerel bir emlakçı iş yerinize en yakın gölü ve bisiklet yollarını bilir.

Satmak isteyenler için, emlakçınız popüler yerlere veya okul bölgelerine olan yakınlığına bağlı olarak, evinizi ilk kez ev alıcıları veya çocuklu aileler gibi bir hedef demografiye stratejik olarak pazarlayacaktır. Ayrıca, yerel bir emlakçı belirli bir mahalleye yabancı olsa bile sizi kolayca bir bölge hakkında daha fazla bilgiye sahip birisine yönlendirebilir.

Trendleri Biliyorlar

Gayrimenkul işlemlerini etkileyen uzun bir değişkenler listesi vardır. Aşağıdakiler, satın alma veya satma deneyiminizi kişiselleştirmek için emlakçınızın kullanacağı verilerin bir örneğidir:

Yerel ekonomi, iş piyasası ve işsizlik oranı

Satın almak veya satmak için en iyi mevsim

Şehrinizin pazar sıcaklığı

Popüler iç tasarım trendleri

Bir evin piyasada olduğu ortalama süre

Pazar tahminleri

Elbette, bu bilgilerin birçoğu çevrimiçi olarak mevcuttur. Ancak, emlakçılar bu bilgiyi gün içinde ve gün boyunca inceler ve basit bir Google aramasının ötesinde bilgi sağlar.

Fiyatları Biliyorlar

Karşılaştırmalı bir piyasa analizi gibi araçları kullanarak, yerel emlakçılar, evinizin tarzı ve yeri için en rekabetçi fiyatı belirlemenize yardımcı olabilir ve satışınızdan en iyi şekilde yararlanmanızı sağlamak için çekiciliği artırma hakkında ipuçları verebilir.