Yanlış Gayrimenkul Danışmanını Seçtiğinizi Gösteren İşaretler

Evinizi satmak istiyor ya da yeni bir ev almak için hazırlık yapıyor olabilirsiniz. Her iki durumda da, iş için doğru gayrimenkul danışmanını seçmeniz çok önemlidir. Aksi takdirde, doğru alıcıyı veya evi kaybetmeniz mümkün olabilir. Özel ihtiyaçlarınız için en iyi gayrimenkul danışmanını seçtiğinizden emin değil misiniz? Aşağıda, yanlış gayrimenkul danışmanını seçtiğinizi gösteren işaretlerden yararlanabilirsiniz.

İletişim Kuramıyorsunuz

Gayrimenkul danışmanınızla iletişim kurmakta sorun mu yaşıyorsunuz? Eğer ev satarken ya da alırken gayrimenkul danışmanınız potansiyel alıcı ya da evler için sizinle iletişime geçmiyorsa, yanlış emlakçıyı seçmiş olabilirsiniz. Sonuçta, sürekli tatildeyse veya diğer görevlerle meşgullerse, o zaman evinizi potansiyel alıcılara göstermeye ya da bir ev satın almak için size ev göstermeye yetecek kadar zaman ayıramazlar.

Pazarlama Bilgisine Sahip Değil

Instagram ve Facebook sayfalarından broşürlere ve postalara kadar iyi bir gayrimenkul danışmanı, alıcı ve satıcılara ulaşmak için birden fazla platformda aktif olmalıdır. Eğer gayrimenkul danışmanınız sosyal medyada yer almıyorsa, bu bir problemdir. Sadece bir tabela koymak ve evinizi ilan sitelerine eklemek bir evi hızlıca ve en iyi fiyata satmak için yeterli değildir. Gayrimenkul danışmanları, müşterilere ulaşmak için proaktif bir plana sahip olmalıdır. Sosyal medyadan ve diğer pazarlama stratejilerinden yararlanmaya ek olarak, iyi bir gayrimenkul danışmanı, bir evin satışını yaparken yüksek kaliteli, profesyonel düzeyde fotoğraflar üretebilmelidir. Evinizin listeleme fotoğrafları amatör olrak çekilmiş gibi görünüyorsa, daha fazla pazarlama bilgisine sahip bir gayrimenkul danışmanı bulmayı düşünün.

Müzakere Becerisi Yok

Müzakere becerileri, ev alım satımı konusunda çok önemlidir. Sonuçta, gayrimenkul danışmanı sizi temsil eder ve bu nedenle ihtiyaçlarınızı göz önünde bulundurmalıdır. Müzakere becerileri bir ev için teklifte bulunurken ve teklifleri değerlendirirken ortaya çıkar. İyi müzakere becerileri olmadan, gayrimenkul danışmanınız alıcı ile satıcı arasında bir anlaşmaya varamaz. Buna ek olarak, bir gayrimenkul danışmanı ev incelemesinden sonra pazarlık yapabilmelidir. Büyük yapısal sorunlardan önemsiz kozmetik sorunlara kadar, bu denetimler gereklidir. İyi bir gayrimenkul danışmanı, müşterileri için mümkün olan en iyi anlaşmayı müzakere edebilmelidir.