Satılık Ev İlanı Vermeden Önce Yapılacaklar

Evinizi satmaya karar verdiyseniz, satılık ev ilanı vermeden önce yapmanız gereken birçok şey olduğunu bilmelisiniz. Ev satış aşamasında aktif adımlar atmak, genellikle her şeyin kendi başına hallolmasını beklemekten daha iyi sonuçlar elde etmenizi sağlar. İşte evinizin satılık olduğunu duyurmadan önce yapılacaklar:

Artık ihtiyaç duymadığınız şeyleri atın, geri dönüştürün veya bağışlayın

Henüz toplanıp taşınmaya hazır olmayabilirsiniz, ama bu gereksiz eşyalardan kurtulmamanız gerektiği anlamına gelmez. Alıcılar kendilerini evlerinde görebilmek istiyorlar ve önceki sahibinin kişisel eşyalarını görmek bunu engelleyebilir. Alıcıların evlerinde yaşadıklarını hayal etmelerine yardımcı olmasının yanı sıra, ihtiyaç duymadığınız eşyaları temizlemek son dakikada büyük bir yardımcı olacaktır.

Çocuklar veya evcil hayvanlar için bir plan yapın

Eğer çocuklarınız ya da evcil hayvanınız varsa, evin alıcılara gösterileceği zamanlar için bir planınızın olduğundan emin olun. Potansiyel alıcılar geldiğinde evin tamamen boş olması gerekir; bu da sizin için bir sakıncadır, ancak olması gereken bir şeydir. Çok fazla esnekliğiniz yoksa, güvenilir bir arkadaşınızla, komşunuzla veya aile üyenizle konuşun ve çocuklarınızın veya evcil hayvanlarınızın gidilecek bir yere ihtiyaç duymaları durumunda size yardımcı olmak için düzenleme yapabileceklerini görün.

Gayrimenkul danışmanınızla beklentileri belirleyin

Evinizi satmaya karar verdiğinizde bir gayrimenkul danışmanı ile konuşun ve tam olarak ne istediğinizi anlatın. Böylelikle istemediğiniz sorunların ortaya çıkmasını engellemiş olursunuz ve gayrimenkul danışmanınız da sizin arzu ettiğiniz biçimde işini yapabilir.

Kişisel eşyalar için başka bir yer bulun

Evinizi hızlı ve stressiz bir şekilde satmanın temel kısmı onu kişiselleştirmektir. Çünkü, alıcılar hayatlarının evinizde nasıl olacağını hayal etmeye çalışıyorlar ve başkasının aile fotoğraflarıyla çevrili olduklarında bunu yapmak zor olabilir. Satılık ilanı vermeden önceki hafta, mümkün olduğunca çok sayıda kişisel eşyayı gözden geçirin ve kaldırın.