Koronavirüs Şartlarında Emlakçılar İçin 5 Tavsiye

Coronavirüs Şartlarında Gayrimenkul Çalışanları İçin 5 Tavsiye

Ekonomi, pazar ve ticari ilişkiler açısından Coronavirüs’ün tüm sektörleri etkilediği bir dönemden geçiyoruz. Gayrımenkul sektörü de Coronavirüsten gözardı edilemeyecek kadar etkilenen bir sektör. Tam da bu yüzden yaşadığımız süreçte Gayrımenkul çalışanlarına Coronavirüs kapsamındaki sağlık kuralları çerçevesinde işleyişi devam ettirecek önerilerimiz mevcut.

1-Görüntülü Görüşmeler Yapın

Eğer portföyünüzdeki evlere ulaşmanız sağlık açısından bir risk taşımıyorsa, alıcılarınıza internet üzerinden görüntülü arama ile evi gezdirebilirsiniz. Bununla birlikte gitmeniz gereken portföylere maske, eldiven gibi koruyucu donanımlarınız olmadan gitmemenizi öneririz.

2-Müşteri İle Sosyal Mesafenizi Koruyun

Bu süreçte bireyler arasında fiziksel temas olmaması gerektiği için hizmet vereceğiniz kişiler ile yüz yüze görüşmek zorundaysanız maske, eldiven gibi koruyucu donanımlarınızı kullanarak  en az 1,5 metre mesafe ile görüşmelisiniz. Yanlış anlaşılmalara izin vermemek için ise güler yüzünüzü eksik etmemenizi öneririz.

3-Herkesin Sağlığı İçin…

Coronavirüs, bize kendi sağlığımızı korurken aslında toplumun sağlığını koruduğumuzu öğretti. Dolayısıyla atacağınız adımlar büyük önem arz ediyor. Yakın zamanda yurtdışından gelen veya çevresinde ya da kendisinde hastalık belirtileri bulunan kişilere hizmet vermemeniz, herkes için en sağlıklı karar olacaktır.

4-İş Dünyasını Takip Edin!

Salgın sebebiyle mecburi olmadıkça evlerden çıkmak tehlike arz ediyor. Dönem dönem sokağa çıkma yasağı ilan ediliyor. Dolayısıyla sektörel olarak güncel haberleri ve yeni gelişmeleri takip etmeniz size bu sürecin sonunda kazanç olarak geri dönecektir.

5-Akıllı Evleri Ön Plana Çıkarın!

Sürecin Gayrımenkul sektörüne sunduğu fırsatlardan biri de temasın en aza indirgendiği akıllı ev sistemleri. Fiziksel teması en aza indirmek, sosyal mesafeyi korumak açısından ev yaşantısına uygun düzeyde bir akıllı ev sisteminiz portföyünüzde mevcutsa mutlaka değerlendirin ve ön plana çıkartın.