Evinizi Satmadan Önce Sınırlı Bir Bütçe İle Yapılabilecek Tadilatlar

Keşke bütçeniz hayal gücünüz kadar geniş olsaydı. Tam bir tadilat için zaman ve paramız olsaydı hepimiz evlerimizi nasıl geliştireceğimizi hayal ederek zaman geçirdik. Büyük mutfaklar, çamaşır odaları, yer altı yüzme havuzları ve gömme dolaplar, birçokları hayalinizdeki dilek listesinde yer alıyor olabilir.

Evinizi yeniden şekillendirecek bütçeniz, zamanınız ya da enerjiniz yoksa, maddi durumunuzu bozmadan evinizin görünümünü ve işlevini geliştirecek küçük projelere yönelebilirsiniz. Satma zamanı geldiğinde bu küçük güncellemeler mülkünüze değer katabilir ve potansiyel olarak getirinizi en üst seviyeye çıkarabilir:

Yeni Dolap Kapakları

Tüm bir mutfak tadilatını ele almaya hazır değilseniz, dolaplarınız ve çekmecelerinizdeki kapakları değiştirmek, görünümünü derhal güncelleyecek ucuz bir kozmetik değişimdir. Eski, modası geçmiş kapaklar, evin yaşını daha belirgin hale getirebilir. Zevkinize uygun şık ve modern bir alternatif arayın.

Musluklar

Musluklar, yaşlarını hızlı bir şekilde gösteren fikstürlerden biridir, ancak değiştirilmelerinin oldukça kolay olduğunu unutmaya meyilliyiz. Zamanla, musluklar sürekli kullanımdan donuklaşır ve kararır. Çekici veya modern bir değişim ile banyonuzu veya mutfağınızı canlandırın.

Doğru seçeneği seçtiğinizden emin olmak için mevcut musluğunuzun konfigürasyonunu ve montaj tipini bulun. Lavabonuzdaki mevcut delikler, tezgâhınızın malzemesi ve kalınlığı ve bütçenizin tümü yeni armatürlerin seçiminde rol oynayacaktır.

Modern Işık Armatürleri

Bir odanın hissini güncellemenin en kolay yollarından biri, aydınlatma armatürlerini değiştirmektir. Bu hızlı düzeltme, herhangi bir alana renk katabilir ve hangi ampulü seçtiğinize bağlı olarak tüm odanın aydınlatmasını güncelleyebilir. Pek çok tavana monte aydınlatma armatürünü, kablolamaya ihtiyaç duymadan değiştirebilirsiniz, yani bu projeyi bir saatten daha az bir sürede bitirmiş olacaksınız.

Düşük Maliyetli Döşeme

Döşeme, çeşitli seçeneklerden dolayı ev geliştirme projelerinde en geniş fiyatlandırma alanlarından birine sahiptir. Belki de tüm evinizdeki döşemeyi yeniden yapmak için bütçeniz yoktur, ancak minimal güncellemeler bile eviniz ve satış değeri üzerinde çarpıcı bir etki yaratabilir.

Mutfak ve banyo gibi özellikle zarar görmüş veya aşınmış bölgeleri laminat parke seçenekleriyle değiştirmeyi düşünün.