Eviniz Neden Satılmıyor?

Evinizi piyasaya sürdüğünüzde, hızlı bir satış için ümitli olabilirsiniz, özellikle yıllar içinde evi iyileştirmek için çok para harcadıysanız ve mahalle tarihsel olarak çok sayıda alıcı çekmişse. Evinizi satışa çıkardığınız an satılmazsa panik yapmamalısınız, ancak aylar boyunca gerçek bir teklif gelmemişse endişelenmeye başlamalısınız. Bu durumda, evinizin satılmamasının nedenlerini şu şekilde açıklamak mümkündür:

Mülkünüzü yüksek fiyattan satışa çıkardınız: Eviniz çok pahalıysa, satamazsınız. Mülkiyetinizi, gerçek değeri hakkında daha iyi bir fikir edinmek için yakın zamanda bölgenizde satılan benzer mülklerle karşılaştırın. Deneyimli bir emlakçı size evinizin kesin bir değerini verebilir.

Evinize çok bağlısınız: Paranızın karşılığını almak için pazarlık etmeyi reddederseniz, o zaman evinize çok fazla bağlı kaldığınızı söylemek anormal olmaz. Bir parçanız satmak istemiyorsa veya evinizin dünyanın en iyi evi olduğunu düşünüyorsanız, potansiyel bir alıcıyla anlaşmaya varmak için çok fazla zorluk çekeceksiniz.

Evinizi profesyonelce temizlemediniz: Kirli bir ev alıcılar üzerinde kötü bir izlenim bırakacak. Evinizi göstermeye başlamadan önce halı ve pencerelerinizi profesyonelce temizlediğinizden emin olun.

Tüm kişisel dekoru korudunuz: Ailenizin portre fotoğraflarını evinizde bulundurmaya devam ederseniz, alıcılar evinizi gezmekten rahatsızlık duyacaklardır. Kişisel dekorunuzu yıkın, böylece alıcılar kendilerini orada yaşamayı hayal ederken daha kolay zaman geçirebilirler.

Eviniz çok dağınık: Eviniz temiz olsa da, karışıklık yine de bir sorun olabilir. Örneğin, belki de odalarınızın birinde çok fazla mobilya var. Bu, evi olduğundan daha küçük hissettirebilir.

Evinizin çok fazla onarım ihtiyacı var: Ne kadar çok tamir gerekli olursa, alıcı evinizi o kadar az ister. Pek çok alıcı, küçük onarım işlemi olsa bile, onarım işi yapmanın maliyeti veya çabasıyla uğraşmak istemez.

Yanlış emlakçıyı seçtiniz: Doğru emlakçıyı seçmek, evinizi satmakta alacağınız en önemli karar. İyi bir emlakçı evinizi makul bir sürede satma konusunda tüm farkı hissettirir.